11.08.2022

  • Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen NATO Zirvesi'nde Finlandiya, İsveç ve Türkiye arasında imzalanan üçlü memorandum hakkında değerlendirmelerde bulundu.

  • İmzalanan metnin sadece iyi niyet mutabakatı olarak nitelendirilebileceğini belirten Erbakan, Türkiye'nin Finlandiya ve İsveç'e vetosunu çekmek için bu kadar acele etmesinin gerçek sebepleri nelerdir.

  • Avrupa Birliği'nin kapısında 63 senedir bekletilen ve hala birliğe üyelik ısrarını sürdüren Türkiye, İsveç ve Finlandiya'yı NATO'nun kapısında 2 ay bile tutamamıştır dedi.

  • Erbakan, daha önce Yunanistan ile yine NATO zirvesinde benzer anlaşmanın imzalandığını ancak Yunanistan'ın sözünü tutmadığını hatırlattı.

30/06/22 23:15

Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan’dan NATO yorumu

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Finlandiya ve İsveç ile Türkiye arasında yapılan üçlü anlaşmaya ilişkin, "Somut kazanım elde edilmeden veto geri çekilmiştir" dedi. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin