22.06.2021

HABER ÖZETI

  • Her yıl ilkbahar aylarında Dodurga ilçesine bağlı Berk köyüne gelen leylekler, yaz mevsimini elektrik veya telefon direkleri üzerindeki yuvalarında geçiriyor.

  • Berk Köyü sakinlerinden İsmail Aybir, her yıl leyleklerin Mart ayı gibi köylerine geldiğini belirterek, Ağustos ayında ise gidiyorlar.

  • Baharın müjdecisi olan leyleklerin köye gelmesiyle sevindiklerini dile getiren İlhan Ünal, Leylekler bölgeye görsellik katmanın yanı sıra doğada zararlı hayvanlarla mücadeleye de katkı sunuyor.

  • Kızılırmak deltasında bulunan çeltik tarlarında yiyecek ihtiyacını karşılayan leyleklerin bu ay içerisinde yavrulaması bekleniyor.

10/05/21 12:25

Yaralı leylek sağlığına kavuştu

Kütahya'da bir süre önce Galericiler sitesinden yaralı halde getirilen leyleğin Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Bakımevinde tedavisinin yapılarak doğal hayata bırakıldığı bildirildi. Nisan ayı içinde galericiler sitesinden Kütahya Belediyesi...

Istanbulhaber ·

Çorum’un özel misafiri ’leylek’ler geldi, köylüler sevinçle karşıladı

Çorum'da sonbaharda sıcak ülkelere göç eden leyleklerin bahar mevsimiyle birlikte eski yuvalarına geri gelen sevinçle karşılandı. Her yıl ilkbahar aylarında Dodurga ilçesine bağlı Berk köyüne gelen leylekler, yaz mevsimini elektrik veya telefon direkleri üzerindeki yuvalarında...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin