22.05.2022

HABER ÖZETI

  • Her yıl ısınmanın daha da arttığını ve havzadaki tüm su kaynaklarının bundan etkilendiğini anlatan Alaeddinoğlu, Kış aylarında düşen kar, başta ulaşım sistemleri olmak üzere tüm yaşamı etkiliyor.

  • Kar kalınlığının yüksek kesimlerde metreleri bulduğu havzada gelecek aylarda da beklenen yağışların düşmesiyle, barajların doluluk oranlarının yükselmesi ve yer altı su kaynaklarının iyileşmesi bekleniyor.

  • Dünyanın giderek ısındığını ve beraberinde de buharlaşmayı getirdiğine dikkati çeken Alaeddinoğlu, şunları kaydetti: Van Gölü, kapalı bir havza olduğu için buharlaşma çok daha fazla.

  • Uzun vadeli düşünmek gerekir fakat yine de bu yıl düşen yağış çok anlamlı.

24/01/22 16:15

Yağışlar, kuraklıktan etkilenen Van Gölü Havzası için umut oldu

AN (AA) - Van ve çevre illerde son zamanlarda etkili olan yağışlar, küresel ısınmaya bağlı kuraklık nedeniyle seviyelerinde büyük düşüşün yaşandığı Van Gölü Havzası ve çevresindeki akarsular için umut oldu. Önceki yıllarda sıcaklığın yükselmesine bağlı artan buharlaşma...

Haber Zamani ·

Yağışlar, kuraklıktan etkilenen Van Gölü Havzası için umut oldu

Haber Zamani

Van Gölü Havzası'nda yağış sevinci

Van ve çevre illerde son zamanlarda etkili olan yağışlar, küresel ısınmaya bağlı kuraklık nedeniyle seviyelerinde büyük düşüşün yaşandığı Van Gölü Havzası ve çevresindeki akarsular için umut oldu.

Son haberler ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin