26.10.2021

HABER ÖZETI

  • Karadeniz'de bir süredir devam eden yağışlı hava nedeniyle fındığını kurutmakta güçlük çeken üreticiler güneşli günlerin başlamasını temenni ediyor.

  • Özellikle yüksek kesimlerdeki mahallelerde yaşayan vatandaşlar, havaların yağışlı olması nedeniyle, topladıklarını kırsal mahallelerden şehir merkezine taşıdı.

  • Fındığını hasat ettikten sonra harmana seren üreticiler, naylon ve brandalarla korumaya çalışmış olsalar da bunun da yeterli olmadığını ifade ediyor.

  • Bazı üreticiler, kent merkezindeki evlerinin önlerine mahsullerini sererek kurutmaya çalışırken, şehir merkezinde evleri bulunmayan üreticiler de büyük arsaların yolunu tuttu.

16/09/21 19:14

Yağışlar fındık üreticilerini olumsuz etkiledi

Karadeniz'de bir süredir devam eden yağışlı hava nedeniyle fındığını kurutmakta güçlük çeken üreticiler güneşli günlerin başlamasını temenni ediyor. Fındığını hasat ettikten sonra harmana seren üreticiler, naylon ve brandalarla korumaya çalışmış olsalar da bunun da yeterli...

Istanbulhaber ·

Soydan: “Islanan fındıkta çürüme riski çok artıyor”

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, bu yıl fındık sezonunda fazla yağış alındığını, üreticilerin özellikle fındığını çürütmemesi adına sürekli olarak havalandırmanın önemli olduğunu söyledi. Özellikle yüksek kesimlerdeki mahallelerde...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin