11.05.2021

HABER ÖZETI

  • Van'da terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan ve sayıları bu hafta 22 olan aileler, HDP il binasına yürüyerek evlatlarını istedi.

  • Ellerindeki Dağları kurtlara kuşlara bırakın', Evlat nöbetindeyiz', Çocuklarımızı istiyoruz', Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak', Artık yeter!

  • Evlat nöbetindeki bir anne, Oğlum güvenlik güçlerine teslim ol, orada kardeş kardeşi öldürüyor diyerek oğluna seslendi.

  • Anne Demir, Ben oğlum Aziz için 2 yıla yakındır HDP il binası önünde eylemdeyim.

01/04/21 16:23

Vanlı anneler evlatlarını istiyor

Van'da terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan ve sayıları bu hafta 22 olan aileler, HDP il binasına yürüyerek evlatlarını istedi. Çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan ailelerin Diyarbakır'da başlattığı eylemin ardından Van'daki aileler de 6....

Istanbulhaber ·

Evlat nöbetindeki anneden dağa kaçırılan oğluna çağrı: "Oğlum güvenlik güçlerine teslim ol, orada kardeş kardeşi öldürüyor"

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 577'nci gününe girdi. Evlat nöbetindeki bir anne, "Oğlum güvenlik güçlerine teslim ol, orada kardeş kardeşi öldürüyor"...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin