28.06.2022

HABER ÖZETI

  • ANKARA (AA) - Davutoğlan Mahallesi'ndeki Nallıhan Kuş Cenneti, Sarıyar Barajı'nın kuzeyinde, Aladağ Çayı ile birleştiği noktada marnlı tepeler arasında oluşmuş sulak bir alan olarak dikkat çekiyor.

  • Van Büyükşehir Belediyesi, Vangölü Havzası'nın korunması ve geleceğe taşınması için bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor.

  • Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Dünya Göçmen Kuşlar Günü nedeniyle öğrenciler için teknik gezi programı düzenlendi.

  • Yaklaşık 200 kuş türüne ev sahipliği yapan Nallıhan Kuş Cenneti, ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.

11/05/22 15:40

Vanlı öğrenciler kuş gözlemi yapıp bilgilendirildi

Van Büyükşehir Belediyesi, "Dünya Göçmen Kuşlar Günü" nedeniyle öğrencileri kuş gözlemi için geziye götürdü. Van Büyükşehir Belediyesi, Vangölü Havzası'nın korunması ve geleceğe taşınması için bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor. Çevre Koruma ve Kontrol...

Istanbulhaber ·

Ankara'nın 'kuş cenneti' baharın gelişiyle hareketlendi

ANKARA (AA) - Davutoğlan Mahallesi'ndeki Nallıhan Kuş Cenneti, Sarıyar Barajı'nın kuzeyinde, Aladağ Çayı ile birleştiği noktada marnlı tepeler arasında oluşmuş sulak bir alan olarak dikkat çekiyor. Arıkuşu, karaleylek, yeşilbaş, gri balıkçıl, karabaş kuşu, küçük akbaba,...

Haber Zamani ·

Ankara'nın 'kuş cenneti' baharın gelişiyle hareketlendi

Haber Zamani

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin