30.06.2022

  • Cumhuriyet Gazetesi tarafından 13 Kasım 2021 tarihinde yayınlanan Van'da Arvas Saltanatı başlıklı haberle ilgili iddianameyi tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, mahkemeye sundu.

  • Basının görevi gerçeği aktararak kamuoyunu aydınlatmaktır diyen Arvas, Yalan haber ile ilgili hukuki süreç yeni safhada İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi uhdesinde devam edecektir.

  • Herhangi bir gazete veya gazetecinin beni veya başkasını zan altında bırakması, ideolojik saiklerle ve yalan haberlerle toplumu aldatması, yanıltması ve yanlış yönlendirmesi kabul edilemez.

  • Tüm medya kuruluşları ile basın camiasını bu tür konularda daha sorumlu olmaya ve davranmaya davet ediyorum ifadelerini kullandı.

20/05/22 16:10

Van’la ilgili habere ceza talebi

Cumhuriyet Gazetesi tarafından 13 Kasım 2021 tarihinde yayınlanan "Van'da Arvas Saltanatı" başlıklı haberle ilgili iddianameyi tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, mahkemeye sundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin