07.12.2021

HABER ÖZETI

  • Ukrayna'ya ziyaret gerçekleştiren ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, ülkenin doğusunda devam eden çatışmalar hakkında yaptığı açıklamada, Ukrayna'daki savaşı Rusya başlattı dedi.

  • Görüşmede, Ukrayna ve ABD arasındaki siyasi ve stratejik ortaklıklar ile Rusya'nın bölgedeki agresif tavırları ele alındı.

  • ABD'li Bakan Austin'in Ukrayna'daki temasları kapsamında daha sonra Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile görüşmesi bekleniyor.

  • Müttefikimizle birlikte, Ukrayna'nın kendi dış politikasını dış etkilerden bağımsız olarak şekillendirmesi konusunu desteklemeye hazırız ifadelerini kullandı.

19/10/21 20:25

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, ABD Savunma Bakanı Austin ile görüştü

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile bir araya geldi. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna'da resmi temaslarda bulunan ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin'i kabul etti. Görüşmede, Ukrayna ve ABD arasındaki siyasi ve stratejik...

Istanbulhaber ·

ABD Dışişleri Bakanı Austin: “Ukrayna’daki savaşı Rusya başlattı”

Ukrayna'ya ziyaret gerçekleştiren ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, ülkenin doğusunda devam eden çatışmalar hakkında yaptığı açıklamada, "Ukrayna'daki savaşı Rusya başlattı" dedi. ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, resmi ziyaret kapsamında geldiği Ukrayna'da temaslarına başladı....

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin