21.05.2022

HABER ÖZETI

  • Rusya Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, sayısı belirtilmeyen Su-35’lerin Belarus’ta Rusya ile düzenlenecek Müttefik Kararlılığı-2022 isimli ortak askeri tatbikata katılacağı belirtildi.

  • Monastyrsky, toplantıda yaptığı açıklamada“Ukrayna İçişleri Bakanlığı, sivil nüfus için olası bir acil duruma yönelik toplu tatbikatlar düzenleyecek.

  • Almanya'nın silah kararına Ukrayna'dan tepki Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Almanya'nın ülkesine silah satmayı reddetmesinin hayal kırıklığına neden olduğunu söyledi.

  • BELARUS'A SU-35'LER GÖNDERDİ Rusya’nın askeri tatbikatlarına havada da devam ediyor ve bu kapsamdaSu-35 savaş uçakları gönderdiği bildirildi.

27/01/22 01:14

Ukrayna'da savaş hazırlığı! Sivillere yönelik tatbikatlar yapılacak

Ukrayna, Rusya tehdidine karşılık hazırlıklarını yapıyor. Ukrayna İçişleri Bakanı Denis Monastyrsky, bu sebeple ülkedeki bazı yetkililerle bir araya geldi. Monastyrsky, toplantıda yaptığı açıklamada “Ukrayna İçişleri Bakanlığı, sivil nüfus için olası bir acil duruma yönelik...

Türkiye Gazetesi ·

Rusya'dan hem havada hem denizde tatbikat

Rusya Savunma Bakanlığı, 20’den fazla savaş gemisinin askeri tatbikat için Karadeniz’e girdiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “20’den fazla savaş gemisi, tatbikat içinKaradeniz’de belirlenmiş bölgelere girmiştir.” bilgisi verildi. Rusya Savunma Bakanlığından...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin