13.05.2021

HABER ÖZETI

  • “Çocuklar para kazanmak isterken milli ve manevi değerlerimizi ayaklar altına alabiliyor” Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Ana Bilim Dalı Başkanı Doç.

  • Selman Tunay Kamer, uzmanlık alanının eğitim sosyolojisi olduğunu belirterek, toplum, kültür ve eğitim üzerinde araştırmalar yaptığını kaydetti.

  • “Hesabınıza masumane yüklediğimiz jetonlar, canlı yayın yapan kişiye para olarak aktarılıyor” TikTok’ta para kazanmanın söz konusu olduğunu belirten Doç.

  • Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi burada da arkadaş takip özelliği, mesajlaşma gibi bir takıl özellikleri var ama canlı yayın yapma özelliği uygulamanın en önemli özelliklerinden bir tanesi.

03/04/21 11:49

TikTok’ta challence akımına dikkat: Çocuklarınız eğlenirken ölebilir

Daha çok müzik videolarının dudak eşleştirilmesi ile seslendirilmesi ve bunlara klip çekilmesi temeline oturtulan “TikTok” gibi uygulamaların, en fazla genç ve çocuklar tarafından kullanıldığına dikkati çeken uzmanlar, bağımlılık yapan bu uygulamalarda küfür ve argo kullanımı,...

Türkiye Gazetesi ·

TikTok’ta challence akımına dikkat: Çocuklarınız eğlenirken ölebilir

Uzmanlar, Çin'de geliştirilip Türkiye'nin yanı sıra birçok ülkede yaygın kullanılan ve sosyal medya uygulamaları arasında popüler hale gelen "TikTok'a karşı aileleri ve gençleri uyararak, "Canı sıkılan çocuklarımızın TikTok'ta eğlendiğini zannederken ölebilir" ifadelerine...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin