07.05.2021

HABER ÖZETI

  • Türk Hava Yolları (THY), uçuş emniyeti gerekçesiyle iki yılı aşkın bir süredir yerde olan Boeing 737 MAX tipi uçaklarıyla test uçuşlarına başladı.

  • Amerikan havacılık şirketi Boeing tarafından yapılan açıklamada, söz konusu iki kaza nedeniyle dünya genelinde yere çekilen Boeing 737 Max'lerde yeni bir problem tespit edildiği duyuruldu.

  • Bu kapsamda elektrik sistemindeki bir parçanın yeteri kadar topraklanıp topraklanmadığının kontrol edilmesi gerektiği belirtilirken, ABD Federal Havacılık Kurumu (FAA) ile iş birliği içinde çalışıldığı aktarıldı.

  • Yeni problemin uçağın elektrik sistemiyle ilgili olduğu ifade edilirken, 737 Max sahibi 16 havayolu şirketine uçuşlardan önce potansiyel sorunları kontrol etmeleri yönünde tavsiyesinde bulunuldu.

09/04/21 18:32

THY’nın Boeing 737 MAX’ları test uçuşuna başladı

Türk Hava Yolları (THY), uçuş emniyeti gerekçesiyle iki yılı aşkın bir süredir yerde olan Boeing 737 MAX tipi uçaklarıyla test uçuşlarına başladı. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Boeing 737 MAX tipi uçakların test uçuşuna başladığını sosyal medya hesabından duyurdu. Sivil...

Istanbulhaber ·

Boeing, iki kez düşen 737 Max tipi uçağında yeni sorun tespit etti

Amerikan havacılık şirketi Boeing, 2018 ve 2019'da 5 ay arayla düşerek 346 kişinin ölümüne yol açan Boeing 737 Max'lerde yeni bir sorun tespit edildiğini açıklayarak müşterilerine uçuşlardan önce potansiyel sorunların kontrol edilmesi çağrısında bulundu. Ekim 2018'de Endonezya'da...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin