27.09.2021

HABER ÖZETI

  • Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Perakende sektörünü düzenleyen yasa zaman kaybedilmeden çıkarılmalıdır dedi.

  • Ekonominin ve esnafın canlanması perakende yasasına bağlı Perakende Yasası'nın bir an önce güncellenerek esnafın korunması gerektiğinin altını çizen Palandöken, Esnafımız rekabet unsuru olmasıyla ekonominin de dengeleyicisi.

  • Tekelci fiyatlar esnafa da, vatandaşa da zarar veriyor Enflasyon rakamlarında tekelci fiyatların doğrudan etkisi olduğunu vurgulayan Palandöken, Enflasyonun düşmemesinin sebebi tekelci fiyat uygulamasına karşı KOBİ'lerin, esnafın rekabet edememesinden kaynaklanıyor.

  • Haksız rekabetin neden olduğu bu düzen, üretici perişan ederken esnafı yok ediyor.

11/07/21 11:48

TESK Genel Başkanı Palandöken: “Perakende yasası bir an önce güncellenmeli”

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnafımızın normale daha hızlı dönmesi için perakende yasası acil olarak güncellenmeli" dedi. Pandemi nedeniyle uygulanan kısıtlamaların kalkmasının esnafı sevindirdiğini ancak esnafın...

Istanbulhaber ·

TESK Başkanı Palandöken: "Perakende sektörünü düzenleyen yasa zaman kaybedilmeden çıkarılmalıdır”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Perakende sektörünü düzenleyen yasa zaman kaybedilmeden çıkarılmalıdır" dedi. Pandemi nedeniyle uygulanan kısıtlamaların kalkmasının esnafı sevindirdiğini ancak esnafın en büyük sevincinin...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin