01.07.2022

HABER ÖZETI

  • Gemiyi ziyaret ettikten sonra gazetecilere açıklamada bulunan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Nusret Mayın Gemisi her zaman hayırla hatırlayacağımız, çalışanlarını da hayırla yad ettiğimiz bir gemi.

  • Öğrenciler gemiye büyük bir ilgi gösterirken, geminin ikinci komutanı tarafından öğrencilere yüzen müze hakkında bilgi verdi.

  • Çünkü o gün onlar Çanakkale'yi geçirmez yapmasalardı belki de biz bugün bu kadar rahat bu topraklarda, bu denizlerde bu kadar rahat yaşayamayacaktık dedi.

  • Gemiyi dolaştığımızda o günün şartlarında bir mayın gemisinde neler vardı, personel böyle bir gemide nasıl yaşıyordu, mayınlar nasıldı bunları öğreniyoruz.

23/05/22 19:26

TCG Nusret Müze Gemisi kapılarını açtı

Çanakkale Deniz Savaşı'nın kazanılmasında büyük payı olan Nusret Mayın Gemisi'nin anısını yaşatmak üzere 2011'de Gölcük Tersanesi'nde aslına uygun inşa edilen TCG Nusret Müze Gemisi, Tekirdağ'da ziyarete açıldı.

Son haberler ·

‘Yüzen müze’ mayın gemisi Tekirdağ’da

'Yüzen müze" TCG Nusret Mayın Gemisi Tekirdağ'a yanaşarak vatandaşların ziyaretine açıldı. Çanakkale Deniz Savaşının kazanılmasında büyük rol oynayan Nusret Mayın Gemisinin anısına aslına uygun olarak yaptırılan TCG Nusret ve aynı zamanda denizde yüzen müze olarak da bilinen...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin