28.01.2022

HABER ÖZETI

  • Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, son 20 yılda ayrımcılık, yabancı karşıtlığının arttığını ifade ederek, Özellikle de İslam düşmanlığı tüm dünyada tehlikeli seviyelere ulaştı.

  • Belarus-Polonya sınırında yaşanan göçmen sorunuyla ilgili de değerlendirmede bulunan TBMM Başkanı Şentop, Türkiye'nin bu konudaki tavrını öven, takdir eden açıklamalar var.

  • Mustafa Şentop, İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 143.

  • Suriye, Afganistan gibi bazı ülkelerden gelen bu göç, özellikle Türkiye'nin de içinde yer aldığı Avrupa'daki bir coğrafyada çok yaşanıyor.

28/11/21 15:01

TBMM Başkanı Şentop: “Göçmenlerle ilgili sorunların sebebi olmayan Türkiye, bu konuda kusuru olmayan dünyadaki birkaç ülkeden biridir”

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Avrupa Birliği'ndeki (AB) bazı siyasetçilerin göç krizi konusunda sorunla ilgili olmayan konuşmalarla vakit geçirdiklerini ifade ederek, "Göçmenlerle ilgili sorunların sebebi olmayan Türkiye, bu konuda kusuru olmayan dünyadaki birkaç ülkeden...

Istanbulhaber ·

TBMM Başkanı Şentop, PAB 143. Genel Kuruluna katıldı

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Parlamentolar Arası Birlik 143. Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, son 20 yılda ayrımcılık, yabancı karşıtlığının arttığını ifade ederek, "Özellikle de İslam düşmanlığı tüm dünyada tehlikeli seviyelere ulaştı. Maalesef, uluslararası...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin