27.10.2021

  • Şentop, İspanya Meclis Başkanı Batet ile bir araya geldi Şentop, programı kapsamında başkent Madrid'deki Meclis binasında İspanya Meclis Başkanı Meritxell Batet ile bir araya gelerek, Meclis şeref defterini imzaladı.

  • Ben başkanlık sisteminin eskiden beri savunucusuyum Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne de değinen Şentop, Parlamenter sistemde tek bir oy kullanıyorsunuz, yasama organını seçiyorsunuz.

  • Bu tasarılar Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Türkler ile Ermeniler arasında yaşanan 1915 olaylarının İspanya Parlamentosu'nda sözde (soykırım) olarak kabul edilmesiyle ilgilidir.

  • Türkiye'de en çok mülteciyi barındıran ülke ifadelerini kullanarak, Dünya şartları, paradigmalar, düşünceler değişiyor ama Türkiye'nin önemi değişmiyor dedi.

20/09/21 23:05

TBMM Başkanı Şentop: “Dünya şartları, paradigmalar, düşünceler değişiyor ama Türkiye’nin önemi değişmiyor”

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği İspanya'da Global International Relations Center'da (IE) yaptığı açıklamada, "Dünya şartları, paradigmalar, düşünceler değişiyor ama Türkiye'nin önemi değişmiyor" dedi. Şentop, ayrıca Türkiye'nin dünyanın...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin