19.01.2022

HABER ÖZETI

  • Teslim töreninin ardından uydunun SpaceX tesislerine nakledilmesi için hazırlıklar başladı.

  • YERLİ Ü ürksat 5B uydu projesinde Türksat A.Ş tarafından yerli uydu endüstrisinin geliştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla Yerli Endüstri Katkı Programı hayata geçirilmişti.

  • Ayrıca uydunun sağlayacağı yüksek veri kapasitesiyle Türkiye'nin karasal altyapıyla erişilemeyen yerlerine ulaşılabilecek ve internet altyapısı kurulabilecek.

  • Bu sayede ilk kez ticari bir haberleşme uydusunda yerli olarak tasarlanıp üretilen ekipmanların uzaya gönderilmesi ve uzay tarihçesi kazanması Türksat 5B uydusu ile gerçekleştirilmiş olacak.

24/11/21 12:04

Türksat 5B için geri sayım: Aralık ayında uzaya gönderilecek

Türksat 5B uydu projesinde son hazırlıklar tamamlanırken gönderim için ise geri sayım başladı. Tasarım, üretim ve test aşamaları başarıyla tamamlanan Türksat 5B uydusu, Fransa'da teslim alındı. Teslim töreninin ardından uydunun SpaceX tesislerine nakledilmesi için hazırlıklar...

Türkiye Gazetesi ·

Bakan Karaismailoğlu, Türksat 5B uydusunun aralık sonunda fırlatılacağını duyurdu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, üretimi tamamlanan Türksat 5B uydusunun aralık ayının sonunda uzaya gönderileceğini duyurdu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, SpaceX firması tarafından uzaya gönderilecek Türksat 5B uydusunun fırlatma hazırlıklarının...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin