03.12.2021

HABER ÖZETI

  • Türkiye genelinde 23 bin polis ve jandarmanın katılımıyla vale ve taksilere yönelik yapılan denetimlerde 559 işletme hakkında tutanak tutulurken, 53 işletme ve 45 valeye idari yaptırım uygulandı.

  • Bu düzenleme ile vale hizmetine ilişkin genel ilke ve esaslar ile vale hizmeti veren işletmeler, iş yerleri, vale görevlisinde aranacak şartlar ve bunların yetki ve sorumlulukları net bir şekilde belirlendi.

  • 3 işletmede çalıştırılan vale personelinin evraklarının eksik olduğu anlaşılarak, yasa dışı olarak vale çalıştırdığı tespit edilen işletmelere gerekli işlemler yapıldı.

  • Bu kontrollerde 73 ticari taksi trafikten men edilirken, 1 sürücü belgesi geri alındı.

17/10/21 15:58

Antalya’da vale denetimi

Antalya'da polis ekipleri, vale hizmeti veren işletmelere denetim gerçekleştirdi. Gerçekleşen denetimlerde, 4 işyerinin ruhsatsız vale çalıştırdığı tespit edilirken, 3 işletmenin vale personelinin evraklarının eksik olduğu anlaşıldı. İşletmelere, gerekli adli işlemler yapıldı. Emniyet...

Istanbulhaber ·

Türkiye genelinde 23 bin güvenlik görevlisinin katılımıyla vale ve taksi denetimi

Türkiye genelinde 23 bin polis ve jandarmanın katılımıyla vale ve taksilere yönelik yapılan denetimlerde 559 işletme hakkında tutanak tutulurken, 53 işletme ve 45 valeye idari yaptırım uygulandı. Uygulamada ayrıca denetlenen 12 bin 139 ticari taksiden 73'ü trafikten men...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin