12.08.2022

HABER ÖZETI

  • Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından geride bıraktığımız Şubat ayında Türkiye'nin ilk İklim Şurası gerçekleştirilmiş ve 7 farklı alanda yeni yol haritası belirlenmişti.

  • İklim Uyumlu Şehirler, İklim Dostu Tarım, Kuraklık Eylem Planı, Çevreci ve Temiz Ulaşım Ağı, Yeşil Enerji, Yeşil Ekonomi ve İklim Eğitimi, alınan kararların önemli başlıkları.

  • Yeşil Organize Sanayi Bölgesi ve Yeşil Endüstri Bölgesi sertifikasyon sisteminin işletmeleri içerecek şekilde uygulanmasına yönelik altyapının oluşturulması sağlanacak.

  • Alınan bu kararlar, Türkiye'nin iklim değişikliği konusundaki taahhütlerini hukuki zeminde güçlendirecek İklim Kanununun hazırlanmasında da önemli bir referans kaynağı olma özelliği taşıyor.

27/06/22 13:22

Türkiye'de bir ilk! Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı açıkladı .

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 21-25 Şubat tarihlerinde Türkiye'nin ilk İklim Şurası, iklim değişikliğinden en çok etkilenen illerden Konya'da düzenlendi. Şura'da üç ay süren çalışmalar sonucu, iklim değişikliğiyle mücadelede 2053 net sıfır emisyon ve yeşil kalkınma...

Istanbulhaber ·

Türkiye’nin yeni yol haritası belirlendi

Türkiye, 2022 yılında gerek çevreden enerjiye, gerek sanayiden tarıma, gerekse şehirleşmeden ulaşıma kadar birçok alanda yürütülen projelerle iklim değişikliği ile mücadelede her geçen gün elini daha da güçlendiriyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin