03.07.2022

  • Bulgaristan Başbakanı Kiril Petkov ile İnovasyon ve Kalkınma Bakanı Daniel Lorer, ülkedeki yatırımları 2.5 milyar dolara ulaşan Türk iş adamlarıyla bir araya geldi.

  • Petkov, Bulgaristan-Türkiye iş ilişkilerinin son derece iyi gittiğini belirterek, öncelikle geçtiğimiz hafta Azerbaycan doğal gazının aktarımı konusunda yardım eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini iletti.

  • Bu çerçevede Başbakan Petkov'u Bulgar ve Türk iş insanlarının katılacağı iş forumu için Eylül ayında Türkiye'ye davet ettik.

  • Türkiye ile ikili ticari ve ekonomik ilişkileri daha da artırmak istediklerini kaydeden Petkov, yolsuzluğa sıfır toleransla şeffaf ve demokratik bir ortamda Türk iş adamlarının rahat çalışmalarını sağlayacaklarını ifade etti.

21/05/22 11:17

Türkiye - Bulgaristan ticari ilişkileri artıyor

Bulgaristan Başbakanı Kiril Petkov ile İnovasyon ve Kalkınma Bakanı Daniel Lorer, ülkedeki yatırımları 2.5 milyar dolara ulaşan Türk iş adamlarıyla bir araya geldi. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türkiye-Bulgaristan İş Konseyi Başkanı Zeki Sarıbekir, Başbakan Petkov'u Bulgar...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin