10.05.2021

HABER ÖZETI

  • Filipinler Polis Teşkilatı, Ukrayna Sınır Güvenliği, Polonya Polis Teşkilatı gibi Türkiye’nin kolluk kuvvetleri ve ordusunun haricinde birçok devlet kontratımız var.

  • Bunların hepsi Savunma Sanayi Başkanlığı ile projeye de bağlanmış durumda.

  • “Üretimin yüzde 95’i ihracat” Tabanca ile yakaladıkları başarıyı makineli tüfek ile devam ettirdiklerini ifade eden C. Utku Aral, “SYS olarak yaptığımız üretimin yüzde 95’i ihracat.

  • “Dakikada 1 silah üretiyoruz” Dakikada 1 silah üretimi gerçekleştirdiklerini vurgulayan SYS Teknik Müdürü Selçuk Temelli, “İşin en başı aslında AR-GE’den geçiyor.

10/04/21 11:08

Türk tabancası, dünyanın asayişini sağlıyor

Dünyanın en büyük 7’nci hafif silah üreticisi olan SYS, Canik markasıyla yılda 400 bin tabanca üretiyor. Dakikada 1 silah üreten SYS, Samsun Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üç tesisinde 750 çalışanıyla kalite ve güvenlik konusunda sıfır hatayı hedefleyerek üretimini sürdürüyor....

Türkiye Gazetesi ·

Türk tabancası, dünyanın asayişini sağlıyor

"Canik" markasıyla yılda 400 bin adet hafif silah üreterek dünyaya satan Samsun Yurt Savunma'nın (SYS) Genel Müdürü C. Utku Aral, kendi alanlarında Türkiye'nin savunma ihracatının tek başına yüzde 75'ini gerçekleştirdiklerini ve 2 bin 500 civarında da 12,7 mm ağır makineli...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin