25.05.2022

HABER ÖZETI

  • Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bundan sonra da üzerimize ne düşerse tüm imkanlarımızla Kazakistan'ın yanındayız ve tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız dedi.

  • Türk Devletleri Teşkilatı (TDT üye ve gözlemci devletlerinin dışişleri bakanları, Kazakistan'daki gelişmeleri değerlendirmek üzere çevrim içi olağanüstü toplantı düzenledi.

  • Türk Konseyi, 1991'de eski Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla oluşan koşulların sağladığı bir forum olarak Türk Dili Konuşan Ülkeler Devlet Başkanları Zirveleri süreciyle ortaya çıktı.

  • Türk Konseyinin 8. Zirvesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde, Yeşil Teknolojiler ve Dijital Çağda Akıllı Şehirler teması altında, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda yapıldı.

11/01/22 15:16

Türk Devletleri Teşkilatı'ndan Kazakistan'a destek

Türk Devletleri Teşkilatı (TDT), mevcut krizi aşmada Kazakistan yönetimine ve halkına gereken desteği vermeye hazır olduğunu yineleyerek Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev'in halkın refahını artıracak reform gündemine desteğini bildirdi.

Son haberler ·

Türk Devletleri Teşkilatı Kazakistan'a destek vermeye hazır olduğunu yineledi

Türk Devletleri Teşkilatı (TDT üye ve gözlemci devletlerinin dışişleri bakanları, Kazakistan'daki gelişmeleri değerlendirmek üzere çevrim içi olağanüstü toplantı düzenledi. •Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Tüm imkanlarımızla Kazakistan'ın yanındayız •Kazakistan Cumhurbaşkanı...

Istanbulhaber ·

Bakan Çavuşoğlu: “Üzerimize ne düşerse tüm imkanlarımızla Kazakistan’ın yanındayız”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bundan sonra da üzerimize ne düşerse tüm imkanlarımızla Kazakistan'ın yanındayız ve tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız" dedi. Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) "Kazakistan" gündemiyle olağanüstü toplandı. Türkiye'nin çağrısıyla toplanan...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin