17.05.2021

  • Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ve kurumsal yönetim danışmanlık firması Nestor Advisors, Türkiye ve Avrupa'daki bankaların kurumsal yönetim uygulamalarını karşılaştıran bir rapor hazırladı.

  • Raporda bu farklılığın da mülkiyet yapısıyla ilgili olabileceği değerlendirilirken, Avrupa'daki birçok düzenleyici kuruluş tarafından, yönetim kurulu başkanının atanma sırasında bağımsız olmamasının kabul edilmediği bilgisi verildi.

  • Performans değerlendirmesi sonucunda belirlenen kilit aksiyon maddelerinin kamuyla paylaşımını ise Avrupalı bankaların yarıdan fazlası yaparken, bu yönde açıklama yapan Türk bankalarının sayısı ise birde kaldı.

  • Raporda, Türk bankalarında büyük bireysel risk tutarlarının yakından takip edilmesi de dahil olmak üzere, yönetim kurulunda kredi riskinin, portföy yaklaşımıyla ele alındığı belirtildi.

15/04/21 11:04

Türk bankaları dünyadaki en iyi uygulama standartlarını karşılıyor

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ve kurumsal yönetim danışmanlık firması Nestor Advisors, Türkiye ve Avrupa'daki bankaların kurumsal yönetim uygulamalarını karşılaştıran bir rapor hazırladı. Raporda, Türk bankacılık sektörünün son 10 yıldır Avrupa'da ve dünyada yürürlükte...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin