28.06.2022

  • Sık sık yapılan terör saldırıları nedeniyle yabancı yardım kuruluşlarının dev güvenlik duvarlarının arkasına saklandığı ülkede, Kızılay, Mogadişu'nun kalbinde Somalilerin kapılarını çalmayı sürdürüyor.

  • Bombalı saldırılar ve çatışmalardan ötürü çocukların yetim ve öksüz kalarak yetimhanelere sığındığını kaydeden Kökcü, Yetimhaneleri bazen ziyaret ediyoruz.

  • Mobil klinikle sağlık hizmeti veriliyor Adak, akika ve kurban bağışlarının da belli periyotlarla Somali halkına ulaştırıldığını ifade eden Kökcü, bazı hastanelerin ilaç taleplerinin de gelen bağışlarla karşılandığını dile getirdi.

  • 2011'den bu yana taşıdığımız sevgi öyle büyüyor ki Somali halkı eğitim almak ya da iş yapmak için sürekli ülkemizi ziyaret ediyor.dedi.

20/05/22 22:27

Türk bağışçıların kazanı 10 yıldır Somaliler için kaynıyor

MOGADIŞU (AA) - Başkent Mogadişu başta olmak üzere ülkenin birçok bölgesine düzenli olarak Türk bağışçıların yardımlarını ulaştıran Türk Kızılay, açtığı aşeviyle günlük 3 bin 150 kişiye sıcak yemek çıkartıyor. Sık sık yapılan terör saldırıları nedeniyle yabancı yardım...

Haber Zamani ·

Türk bağışçıların kazanı 10 yıldır Somaliler için kaynıyor

Haber Zamani

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin