17.05.2022

  • Eskişehir'de sıfırın altında seyreden keskin soğuklarda, sürekli su ve buz ile çalışan balıkçı esnaf, hava şartlarının yanı sıra müşterilerin sabırsızlığının da kendilerini zorladığını belirtti.

  • İşimi zevkle yapıyorum, insanlara hizmet iyi bir şeydir Yaklaşık 40 yıldır balık temizleyerek geçimini sağlayan 58 yaşındaki Niyazi Arslanbenzer, işinin en zor kısmının soğuk havalar olduğunu belirtti.

  • Eksi 10 derecelere varan Eskişehir soğuğunda çalışan esnaf, balık temizliği, etrafın yıkanması ve tezgâhların temiz tutulması adına bütün gün buz ve su ile uğraşıyor.

  • 27 yıldır Arslanbenzer ile aynı işi yapan 66 yaşındaki Salih Meter ise Zorluklarını görüyorsunuz, soğuk havada donuyoruz başka zorluğu yok ifadelerini kullandı.

20/01/22 09:04

Suyun buz tuttuğu derecede ekmek kavgası

Eskişehir'de sıfırın altında seyreden keskin soğuklarda, sürekli su ve buz ile çalışan balıkçı esnaf, hava şartlarının yanı sıra müşterilerin sabırsızlığının da kendilerini zorladığını belirtti. Balıkçı esnafı, sabahtan akşama kadar soğuk hava ile mücadele veriyor. Eksi...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin