11.05.2021

HABER ÖZETI

  • Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap koalisyonu, Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'a fırlattığı İHA'nın imha edildiğini duyurdu.

  • Saldırının 2 İHA ile gerçekleştirildiğini ve hedeflerin vurulduğunu aktaran Seri, Yemen'e yönelik saldırılar ve ablukanın devam etmesine karşılık bu saldırının yapıldığını ifade etti.

  • Sari, Riyad'ın güneydeki Jizan kentindeki havalimanı ve Hamis Muşayt kentini hava saldırısıyla hedef aldık ifadesini kullandı.

  • Birleşmiş Milletler (BM) ve ABD, Suudi Arabistan destekli Yemen hükümeti ve Husiler arasında bir ateşkes anlaşması sağlamak için çabalarını sürdürüyor.

11/04/21 12:32

Suudi Arabistan, Husiler’in attığı İHA’yı imha etti

Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap koalisyonu, Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'a fırlattığı İHA'nın imha edildiğini duyurdu. Suudi Arabistan'ın öncülüğündeki Arap koalisyonu, ülkenin güneybatısında bulunan Hamis Muşayt kentine Yemen'deki İran destekli Husiler'in fırlattığı...

Istanbulhaber ·

Yemen'deki Husiler, Suudi Arabistan'daki Cazan Havaalanı ile Kral Halid Üssü'ne saldırdı

Husilerin Askeri Sözcüsü Yahya Seri, yaptığı yazılı açıklamada, Cazan Havaalanı ile Hamis Muşayt bölgesindeki "Kral Halid Hava Üssü'nün bu sabah hedef alındığını belirtti. Saldırının 2 İHA ile gerçekleştirildiğini ve hedeflerin vurulduğunu aktaran Seri, Yemen'e yönelik...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin