24.07.2021

  • Gaziantep Üniversitesi'nde görevli akademisyenler Suriye'de başlayan iç savaştan dolayı Gaziantep'e göç etmek zorunda kalan Suriyelilerle ilgili geniş çaplı bir araştırmaya imza attı.

  • Care International'in Turkey ve IOM'in katkılarıyla yapılan araştırma Gaziantep Monitörü 2020 ismiyle kitaplaştırılırken araştırmada Gaziantepliler ve Suriyeliler arasındaki benzerlikler, farklılar, Suriyelilerin uyumu ve daha birçok konu ele alındı.

  • Araştırma sonucunda Suriyelilerin en büyük probleminin gündelik hayat faturaları olduğu ortaya çıkarken Suriyelilerin Gazianteplilere oranla entegrasyona daha yakın oldukları sonuçlara yansıdı.

  • Araştırmada 2018'de ülkesine dönmek isteyen Suriyelileri oranı yüzde 56 çıkarken bu oranın 2020 yılında yüzde 65'e yükselmesi dikkat çekti.

19/06/21 23:25

Suriyeli sığınmacıların yüzde 65’i ülkesine dönmek istiyor

Gaziantep Üniversitesinde görevli akademisyenlerin hazırladığı "Gaziantep'teki Suriyeliler" başlıklı araştırmada dikkat çekici sonuçlara ulaşıldı. Araştırma sonuçlarına göre Gaziantep'te yaşayan Suriyelilerin yüzde 65'i ülkesine dönmek isterken araştırmaya katılan Suriyelilerin...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin