27.05.2022

  • İstanbul, Gayrettepe Metrosu'nda bulunan Karanlıkta Diyalog Müzesi, ziyaretçilerine görme veya işitme engelli bireyleri daha iyi anlamak adına farkındalık kazandıran bir deneyim sunuyor.

  • Diyalog varsa karanlık yoktur Karanlık aslında bir metafor, eğer diyalog varsa karanlık diye bir şey yoktur sloganıyla ziyaretçilerini ağırlayan müze, Karanlıkta Diyalog ve Sessizlikte Diyalog olmak üzere iki kısımdan oluşuyor.

  • Burada en güvendikleri duyularından yoksun kalan öğretmenler, yollarını bulabilmek için işitme, dokunma duyularına ve en önemlisi de özel rehberlerinin talimatlarına güvendiler.

  • Kapkaranlık bir dünyada, nereye adım attığını göremeden ilerlemek zorunda kalan öğretmenler, görme engellilerin yaşamlarını bir nebze olsun daha iyi anlama imkanı buldu.

13/01/22 17:06

Sultangazi Belediyesi öğretmenleri Karanlıkta Diyalog Müzesi’ni ziyaret etti

Sultangazi Belediyesine bağlı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi ile Sultangazi Eğitime Destek Akademisi'nde (SEDA) görev alan 50 öğretmen, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla Karanlıkta Diyalog Müzesi'ni ziyaret etti. İstanbul, Gayrettepe...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin