18.05.2021

  • Akış devi artık kendi uyandırma kelimesini kullanmaya başlayarak, kullanıcıların telefonlarında veya akıllı hoparlörlerinde uygulamayı aktif etmelerine ve müziklerini ellerini kullanmadan ses komutlarıyla kontrol etmelerine imkan tanıyor.

  • Bu özelliği kullanmak için uyandırma cümlesiniayarlayarak Hey Spotify demeniz ve sonrasında dinlemek istediğiniz bir sanatçı, albüm veya şarkıyı söylemeniz yeterli oluyor.

  • Spotify'ın kendi uyandırma kelimesini iOS ve Android uygulamalarına eklemesine yönelik haberler geçtiğimiz ay ortaya çıkmaya başlamıştı ancak firma artık bu işlevi resmi bir güncelleme olarak sunmaya başladı.

  • Ancak Spotify'ın, kullanıcıların hangi cihazı kullandıklarından bağımsız bir şekilde kendi yöntemini sunması aslında çok da garip değil.Ayrıcabu uyandırma kelimesinin erişilebilirlik konusunda doğru yönde bir adım olduğu da kesin.

08/04/21 09:23

Spotify'da "Hey Spotify" Dönemi: Spotify'ı Sesinizle Kontrol Edin!

Spotify, çalma kontrollerine bir yenisini daha ekledi. Akış devi artık kendi uyandırma kelimesini kullanmaya başlayarak, kullanıcıların telefonlarında veya akıllı hoparlörlerinde uygulamayı aktif etmelerine ve müziklerini ellerini kullanmadan ses komutlarıyla kontrol etmelerine...

Chip ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin