27.05.2022

  • Bu, Olimpiyat Oyunları tekliflerindeki birçok başarısızlığın ardından Türkiye'nin Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yaparak dünyayı şaşırtma fırsatından hâlâ vazgeçmediği anlamına geliyor.

  • Yeni İstanbul Havalimanı, 2020 Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları’na teklif vermek için yapılmış bonus bir projeydi.

  • Son yıllarda Uluslararası Sendikalar Federasyonu gibi uluslararası tanınmış sivil toplum kuruluşları sporu politize etmeye yönelik bariz bir eğilimle giderek artan bir şekilde siyasi faktörleri uluslararası sporun içine sızdırmaya başladı.

  • Olimpiyat Oyunları’nı politize eden sözler ve eylemler, yalnızca sporcuların haklarını baltalamakla kalmayıp aynı zamanda birlik ve iş birliği zamanlarının eğilimine aykırı olarak Olimpiyat ruhuna da bir hakarettir.

12/01/22 02:17

Sporu Politize Eden Sivil Toplum Kuruluşlarına Hayır Deyin

Türkiye temmuz ayında 2036 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na ev sahipliği yapma teklifini başlattığını duyurdu. Bu, Olimpiyat Oyunları tekliflerindeki birçok başarısızlığın ardından Türkiye'nin Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yaparak dünyayı şaşırtma fırsatından hâlâ...

Haber Zamani ·

Sporu Politize Eden Sivil Toplum Kuruluşlarına Hayır Deyin

Haber Zamani

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin