13.05.2021

  • Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi profesörleri, SARS CoV-2 İnaktif (Sinovac-Coronavac) aşısının bağışıklık yanıtı araştırması sonuçlarını değerlendirdi.

  • İkinci aşıdan sonra antikor geliştirme oranı yüzde 97'nin de üzerine çıktı Araştırmaya bin 53 sağlık çalışanının katıldığını belirten Manisa CBÜ Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğrt.

  • Üyesi Şebnem Şenol Akar, Çalışmamıza başlangıçta bin 53 kişi daha önce hastalığı geçirmemiş ve antikoru negatif olan sağlık çalışanları katıldı.

  • Aşının oluşturduğu antikor yetkinliğini saptamanın yanı sıra bir diğer amacımız da sağlık çalışanlarında aşının oluşturduğu antikor düzeylerinin ne kadar süreyle devam ettirdiğini takip etmeyi planladık.

05/04/21 20:25

Sinovac aşısının koruyuculuğunu kanıtlayan profesörler aşıyı değerlendirdi

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi profesörleri, "SARS CoV-2 İnaktif (Sinovac-Coronavac) aşısının bağışıklık yanıtı" araştırması sonuçlarını değerlendirdi. İkinci doz aşının mutlaka olunması gerektiğine dikkat çeken Dr. Öğr. Gör. Şebnem Şenol...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin