19.05.2022

HABER ÖZETI

  • Korona virüs ile mücadelede en düşük aşılama oranına sahip iller arasında yer alan Siirt'te Omicron varyantının artmasıyla yoğun bakım ve çocuk servileri doldu.

  • Araştırmacılar, hızlı bulaşması ve Delta varyantının yerine dünyada hakim varyant olmasının, işte Omicron’un bu “çevresel istikrarından” kaynaklandığını ifade ettiler.

  • Omicron vakalarında belirgin bir artışın gözlemlendiğini söyleyen Ömür, Özellikle son 15 gündür vak'aların hızlı bir şekilde artması aklımıza Omicron varyantını getiriyor.

  • Yapılan başka bir araştırmada Omicron mutasyonundaki ölüm oranının Delta’ya göre 8 kat daha az olduğu tespit edildi.

26/01/22 09:21

Siirt’te Omicron varyantında artış: Çocuklar servisleri, yaşlılar yoğun bakım ünitesini doldurdu

Korona virüs ile mücadelede en düşük aşılama oranına sahip iller arasında yer alan Siirt'te Omicron varyantının artmasıyla yoğun bakım ve çocuk servileri doldu. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'yi de, farklı varyantlarla etkisi devam eden korona virüs salgınıyla uzun süredir...

Istanbulhaber ·

Japonya’da korkutan araştırma: Omicron plastik yüzeyde 193,5 saat aktif kalıyor

Araştırmada, bugünlerde dünyayı saran Omicron varyantındaki virüsün, önceki varyantlara göre plastik zeminler ve insan cildi üzerinde çok daha uzun süre kaldığı tespit edildi. Araştırmacılar, hızlı bulaşması ve Delta varyantının yerine dünyada hakim varyant olmasının,...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin