26.07.2021

  • SGK Müdürü Fuat Tekin, Bazı Alacakların Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiğini belirtti.

  • Kanunla vatandaşların kamuya olan borçlarına ilişkin yapılandırma yapıldığını dile getiren Tekin, Vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik Kurumuna olan borçlarının yapılandırılmasına başlanmıştır.

  • Yapılandırma kapsamındaki alacaklar, gecikme cezası ve gecikme zammı yerine Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) Değişim Oranı ile güncellenecektir.

  • Diğer taraftan Bağ-Kur (4/B) sigortalıları borçlarını Yapılandırma Kanunu kapsamında ödememeleri halinde 30.04.2021 tarihinden önceki prim borcu bulunan hizmetleri dondurularak, prim borçları silinecektir.

17/06/21 16:12

SGK’dan yeni yapılandırma açıklaması

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Adıyaman İl Müdürü Fuat Tekin, 7326 sayılı Yapılandırma Kanunu ile ilgili açıklamada bulundu. SGK Müdürü Fuat Tekin, "Bazı Alacakların Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun" Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin