08.05.2021

HABER ÖZETI

  • Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu olarak kaldığı Edirne F Tipi Cezaevi'nden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan Demirtaş hakkında 19.

  • Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki savunmasında dile getirdiği “Ben bunu kimsenin yanına bırakmam, hesap sorulacak” sözlerinden dolayı 8 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

  • Duruşmada savunmasını yapan Demirtaş, “Yaptığım her açıklama için hakkımda savcılık tarafından soruşturma açılıyor.

  • Savcı bunları dosyaya bakarak değil, Soylu, Erdoğan ve Bahçeli'den talimatlar alınarak, A Haber'e bakarak oluşturuyor.

09/04/21 15:22

Selahattin Demirtaş’ın savcıyı tehditten yargılandığı dava ertelendi

Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu olarak kaldığı Edirne F Tipi Cezaevi’nden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan Demirtaş hakkında 19. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki savunmasında dile getirdiği “Ben bunu kimsenin yanına bırakmam, hesap...

Türkiye Gazetesi ·

Selahattin Demirtaş’ın savcıyı tehditten yargılandığı dava ertelendi

Eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'ı "tehdit" ve "terörle mücadelede görev alan kamu görevlilerini hedef göstermek" suçlarından yargılandığı dava ertelendi. Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesinde...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin