15.08.2022

HABER ÖZETI

  • Yozgat'ın Çekerek ilçesinde bulunan, kokusu ve mor rengiyle dikkat çeken lavanta adası, başta fotoğraf meraklıları olmak üzere binlerce kişinin ilgi odağı haline geldi.

  • Çekerek Lavanta Adası'nda açan lavantalar, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerine seyir zevki yaşatıyor.

  • Çukuryurt Mahallesi'nde üreticimiz Nazmi Duygu ve eşi Cevriye Duygu tarafından düzenlenen lavanta hasat etkinliğine katıldık.

  • Diğer yandan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yerelden kalkınma modeli doğrultusunda ilçeye kazandırılan Çekerek Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifinde lavantalardan kozmetik ürünler de elde ediliyor.

28/06/22 14:14

Saray’da lavanta hasat etkinliği gerçekleştirildi

Tekirdağ'ın Saray ilçesinde lavanta üreticileri tarafından "lavanta hasat etkinliği" düzenlendi. Çukuryurt Mahallesi'nde düzenlenen etkinliğe Saray Tarım ve Orman İlçe Müdürü Seyide Yılmaz, Çukuryurt Mahalle Muhtarı Ersun Tuncel, lavanta üreticileri ve çok sayıda vatandaş...

Istanbulhaber ·

Yozgat’ta ‘mor şölen’ ilgi odağı oldu

Yozgat'ın Çekerek ilçesinde bulunan, kokusu ve mor rengiyle dikkat çeken lavanta adası, başta fotoğraf meraklıları olmak üzere binlerce kişinin ilgi odağı haline geldi. Çekerek Lavanta Adası'nda açan lavantalar, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerine seyir zevki yaşatıyor. Yozgat'ın...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin