24.07.2021

HABER ÖZETI

  • Proje başvurularının ön değerlendirmeleri Adana, Ankara, Bursa, Erzurum, İstanbul Asya, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun ve Van olmak üzere 12 bölge merkezinde yapıldı.

  • Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri edebiyat ve sosyoloji alanında hazırladıkları projeler ile 52.

  • TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda önce bölge finalinde birinci olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazandı ve final yarışmasında da ikincilik başarısını elde etti.

  • Projeyi hazırlayan öğrenciler Hilal Sude Yerebakan ve Feyza Nur Armutçu, edebiyat derslerinde yazarlık yoluyla edebi kavramların web2.0 araçları yoluyla nasıl daha iyi öğretilebileceğini araştırdılar ve önerilerde bulundular.

09/06/21 12:36

Samsunlu 2 öğrenci Türkiye ikincisi oldu

TÜBİTAK'ın düzenlediği 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması'nda Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri edebiyat ve sosyoloji alanında Türkiye ikincisi oldu. Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı...

Istanbulhaber ·

TÜBİTAK yarışlarında Malatya’dan bir proje ikinci oldu

TÜBİTAK 52. lise öğrencileri araştırma projeleri final yarışması sonuçlanırken Malatya'dan bir proje Türkiye ikincisi oldu. Başka bir proje ise teşvik ödülü aldı. Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin