08.08.2022

  • Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (OKA) 2022 Yılı Katma Değerli Üretim ve İhracatın Geliştirilmesi Teknik Destek Programıyla, Samsun TSO Eğitim Vakfı ile OKA arasında Samsun'da Uygulamalı İhracat Elemanı Yetiştirme Eğitimi protokolü imzalandı.

  • Daha öncede de benzer başarılı projeler yürüttüklerini belirten Başkan Murzioğlu, Bilindiği gibi, 2021 yılında Samsun ilinden yaklaşık olarak 1,3 milyar dolar ihracat gerçekleştirildi.

  • Konuşmasında Samsun'un dış ticaret potansiyelinin oldukça yüksek olduğuna vurgu yapan Murzioğlu, Dış ticareti artırmanın önemli unsurlarından biri de dış ticareti bilen nitelikli elemandır.

  • Bununla birlikte katma değerli üretim yaptığı halde nitelikli dış ticaret elemanı bulamamaktan yakınan çok sayıda işletme olduğu aşikâr diye konuştu.

16/06/22 12:34

Samsun’da nitelikli dış ticaret elemanı yetiştirilecek

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Eğitim Vakfı ile kalkınma ajansı arasında imzalanan, "Samsun'da Uygulamalı İhracat Elemanı Yetiştirme Eğitimi" protokolü ile nitelikli dış ticaret elemanı yetiştirilecek. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (OKA) "2022 Yılı Katma Değerli...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin