26.05.2022

HABER ÖZETI

  • BLINKEN: ışişleri Bakanı Antony Blinken, gerçekleştirdiği basın toplantısında, ABD ve müttefiklerinin endişelerini Rusya'ya yazılı olarak ilettik.

  • Ayrıca Blinken, Ukrayna sınırındaki duruma yönelik ilerleyen günlerde Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüşeceğini duyurdu.

  • İddialar sonrası ABD’den Rusya’ya sert tepki: Komplolardan derin kaygı duyuyoruz Rusya ile Ukrayna arasındaki kriz büyüyerek devam ederken İngiltere’den ilginç bir iddia ortaya atılmıştı.

  • İngiltere Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Rusya, Ukrayna'da Rus yanlısı bir yönetim kurmayı ve Yevhen Murayev'i göreve getirmeyi planlıyor.

27/01/22 01:13

Rusya'nın güvenlik taleplerine ABD'den cevap: Talep geri çevrildi

Rusya’nın geçtiğimiz ay ABD ve NATO’ya sunduğu güvenlik tekliflerine ilişkin metnine ABD’den yanıt geldi. ABD'nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan TSİ 19.30'da Rusya Dışişleri Bakanlığı binasına gelerek Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksandr Gruşko ile yarım saat süren...

Türkiye Gazetesi ·

Rusya Ukrayna son durum: ABD Rusya'ya olumsuz cevap verdi

Blinken, ABD Dışişleri Bakanlığında düzenlediği basın toplantısında, bugün Rusya'nın güvenlik tekliflerine yazılı yanıt verdiklerini bildirdi.

Son haberler ·

ABD Dışişleri Bakanı Blinken: "Rusya’ya sunulan belgeyi kamuoyuna açıklamıyoruz"

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Rusya'nın sunduğu güvenlik teklifine ABD'nin yazılı yanıt verdiğini belirterek, "Rusya'ya sunulan belgeyi kamuoyuna açıklamıyoruz. Çünkü gizli görüşmeler için alan sağlarsak diplomasinin başarılı olma şansının daha fazla olduğuna inanıyoruz....

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin