27.10.2021

HABER ÖZETI

  • Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, ülkenin Ukrayna ile olan güney sınırını kapsayacak şekilde S-400 konuşlandırmayı düşündüğünü ifade etti.

  • Lukaşenko, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmeye değinerek, Putin ile yaptığımız görüşme sonucunda kendisine S-400 konusunu tekrar hatırlattım.

  • krayna taraflarından gelecek tehditleri önlemek için S-400’e ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Lukaşenko, konuya ilişkin Vladimir Putin’in talimat verdiğini belirtti.

  • Rusya'dan Karadeniz'de S-400 tatbikatı Rus ordusuna bağlı Karadeniz Filosu, Krasnodar bölgesinde S-400 hava savunma sistemlerinin de kullanıldığı tatbikat gerçekleştirdi.

13/09/21 22:03

Rusya'dan kriz çıkaracak hamle! 'Ukrayna sınırımıza S-400 yerleştirin'

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmeye ilişkin konuştu. Lukaşenko "Putin'e S-400 konusunu tekrar hatırlattım. Ülkemizin Ukrayna ile olan güney sınırını kapsayacak şekilde S-400 konuşlandırmayı düşündüğümüzü ifade...

Türkiye Gazetesi ·

Belarus, Ukrayna sınırına S-400 yerleştirmeyi planlıyor

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, ülkenin Ukrayna ile olan güney sınırını kapsayacak şekilde S-400 konuşlandırmayı düşündüğünü ifade etti. Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko Belarus basınına açıklamalarda bulundu. Lukaşenko, Rusya Devlet Başkanı Vladimir...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin