20.05.2022

  • Merkeze bağlı Tophane mahallesi, Çeşme caddesi üzerinde bulunan metruk bir yapının vatandaşlar tarafından sürekli şikayet edilmesi üzerine Rize Belediyesi harekete geçerek bina hakkında yıkım kararı çıkarttı.

  • Rize'de metruk yapının yıkımında gerekli önlem alınmayınca bitişiğindeki bina da çatlaklar oluştu ve bina sakinleri evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

  • 4 ailenin kaldığı metruk zara gören bina da oturan Şaban Delibalta, yıkım ekiplerini uyarmalarına rağmen dikkate alınmadığını, daha sonra Rize Belediyesi'ne bağlı zabıta ekiplerinin olay yerine gelerek yıkımı durdurduğunu dile getirdi.

  • Yalnız yıkımı el ile gerçekleşmesi gereken yapı iş makinesi ile yıkılmaya başlanınca bitişiğinde ki 4 ailenin ikamet ettiği 3 katlı bina yıkım işleminden zarar gördü.

25/01/22 11:39

Rize’de metruk bina yıkımında önlem alınmayınca bitişik binada çatlaklar oluştu

Rize'de metruk yapının yıkımında gerekli önlem alınmayınca bitişiğindeki bina da çatlaklar oluştu ve bina sakinleri evlerini boşaltmak zorunda kaldı. Merkeze bağlı Tophane mahallesi, Çeşme caddesi üzerinde bulunan metruk bir yapının vatandaşlar tarafından sürekli şikayet...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin