26.05.2022

HABER ÖZETI

  • İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Kremlin'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldiği görüşmede, 40 yılı aşkın bir süredir ABD'ye karşı direniyoruz.

  • Reisi yarın Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma'da konuşma yapacak, sonraki gün ise Moskova'daki Merkez Camisi'nde Cuma namazı kılacak.

  • Zirvede İran'ın nükleer faaliyetlerine ilişkin Kapsamlı Ortak Eylem Planı'nın uygulanması, iki ülke arasında ticaret ve ekonomik iş birliği, ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve bölgesel konular ele alındı.

  • Putin, görüşmede İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'e de Reisi ile selam gönderdi.

19/01/22 19:15

Putin’le görüşen İran Cumhurbaşkanı Reisi: "40 yılı aşkın bir süredir ABD’ye karşı direniyoruz"

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Kremlin'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldiği görüşmede, "40 yılı aşkın bir süredir ABD'ye karşı direniyoruz. Umarım tüm çabalarımız ABD yaptırımlarının kaldırılmasını sağlar. Yaptırımlar nedeniyle ülkemizdeki ilerlemeyi...

Istanbulhaber ·

İran Cumhurbaşkanı Reisi, Kremlin’de namaz kıldı

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldiği Kremlin Sarayı'nda namaz kıldı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, başkent Moskova'daki Kremlin Sarayı'nda İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi ağırladı. TSİ 16.00 sıralarında başlayan...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin