06.05.2021

HABER ÖZETI

  • Polonya'nın Ciechocinek kasabasında pandemi hastanesine çevrilen bir hastanede tedavi gören 3 Covid-19 hastasında bulaşıcı olan New Delhi Metallo-Betalactamase-1 (NDM-1) bakterisi tespit edildi.

  • Bakteri oldukça tehlikeli İlk kez Hindistan'da görülen NDM-1 bakterisine Hindistan'ın başkenti olan Yeni Delhi ismi verildi.

  • Hastane yetkilileri, hastanın Covid-19 nedeni ile hayatını kaybettiğini belirtirken, ilk belirlemelere göre söz konusu 3 kişinin hastaneye yatırılmadan önce bakteriyi kaptıklarını ifade etti.

  • Hastalardan 1'inin solunum cihazına bağlandığı ve yaşam savaşı verdiği ifade edilirken, diğer hastanın ise Torun şehrindeki başka bir hastaneye sevk edildiği açıklandı.

12/04/21 23:00

Polonya'da Covid-19 hastası 3 kişide NDM-1 bakterisi tespit edildi

Polonya'nın Ciechocinek kasabasında pandemi hastanesine çevrilen bir hastanede tedavi gören 3 Covid-19 hastasında bulaşıcı olan New Delhi Metallo-Betalactamase-1 (NDM-1) bakterisi tespit edildi. Antibiyotiklere karşı dirençli olduğu belirtilen bakterinin tespit edildiği...

Türkiye Gazetesi ·

Polonya’da Covid-19 hastası 3 kişide NDM-1 bakterisi tespit edildi

Polonya'da pandemi hastanesinde korona virüs tedavisi görmekte olan üç hastada New Delhi Metallo-Betalactamase-1 (NDM-1) bakterisi tespit edildi. Hastalardan 1'i hayatını kaybetti, 1'i başka hastaneye sevk edildi, diğer hasta ise yaşam savaşı veriyor. Polonya'nın Ciechocinek...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin