15.05.2021

HABER ÖZETI

  • Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada, “Pandemi sürecinde otel, lokanta vb.toplu tüketim yerlerinde yaşanan talep daralması nedeniyle yurt içi ve yurt dışı piyasalarda patates ve soğan satışları gerilemiştir.

  • TMO tarafından alımı yapılan patates ve kuru soğan il valiliklerimiz (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) aracılığıyla düzenli olarak yardım yapılan ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz olarak dağıtılacaktır.

  • Bakanlığımız ve TMO olarak depo, finansman, personel ve lojistik gibi tüm hazırlıklar ikmal edilmiş olup, mübarek Ramazan ayı girmeden önce illerimize sevkiyat işlemleri başlatılmış olacaktır.

  • Aynı şekilde kuru soğan temin tedarik ve dağıtım işlemlerine de başlanmıştır.

09/04/21 15:22

Patates ve soğanda stok artışına bakanlıktan karşı adım

Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada, “Pandemi sürecinde otel, lokanta vb. toplu tüketim yerlerinde yaşanan talep daralması nedeniyle yurt içi ve yurt dışı piyasalarda patates ve soğan satışları gerilemiştir. Bu gelişmeler stokların artmasına ve fiyatların üretici aleyhine...

Türkiye Gazetesi ·

Bakan Pakdemirli: “Patates ve kuru soğan alımına başlıyoruz”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, patates ve kuru soğan piyasasındaki stok artışlarını önlemeye yönelik olarak patates ve kuru soğan alımına başlayacaklarını ifade ederek, alımı yapılan ürünlerin ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz dağıtılacağını söyledi. Bakan Pakdemirli...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin