22.01.2022

  • Araştırmaya göre, öğrencilerin yüzde 86'sı okula dönmekten dolayı mutluyken, öğretmenler ise öğrencilerin artan teknoloji/sosyal medya bağımlılığı ve motivasyonları konusunda kaygı yaşıyor.

  • Pandemi sonrası okula uyum, uyum programlarının varlığı veya verimliliği, bu süreçte yaşanan zorluklar ve zorluklarla baş edebilme gibi konular araştırılırken, araştırmanın sonuçları ise dikkat çekici oldu.

  • Veliler uyum sürecinden memnun Araştırmanın diğer bir kısmını da oluşturan velilerin yüzde 92'si pandemi sonrası çocuğunun okula uyum sağladığını düşünüyor.

  • Aynı şekilde öğretmenlerin eğitimin geleceğine yönelik; yine öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal gelişimi, pandemiye ve sağlığa ilişkin endişeler ve çalışma tempolarının giderek yoğunlaşması gibi konularda da kaygılandıkları ortaya çıktı.

04/12/21 10:12

‘Pandemi Sonrasında Okula Uyum’ Raporu yayımlandı; öğrenciler mutlu, öğretmenler kaygılı

Türkiye genelinde hem özel hem de devlet okullarında öğrenci, öğretmen, veli ve yönetici kadrosuyla yapılan geniş kapsamlı "Pandemi Sonrasında Okula Uyum Süreci" başlıklı araştırmanın sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre, öğrencilerin yüzde 86'sı okula dönmekten dolayı...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin