11.05.2021

HABER ÖZETI

  • Paşinyan, Ermenistan'ın Armavir bölgesine gerçekleştirdiği ziyaret esnasında, ülkede haziranda yapılacak erken parlamento seçimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  • Muhalefet yanlısı tutum sergileyen Cumhurbaşkanı Sarkisyan, Gasparyan'ın görevden alınmasına ilişkin kararnameyi imzalamamıştı.

  • Ancak bunu iktidardan gitmek için değil, erken seçiminin yapılması için yapacağım.dedi.

  • Mart başında başkent Erivan'da taraftarlarının düzenlediği mitingde konuşan Paşinyan, parlamenter sistemden yarı cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş konusunda ekim ayında bir referandum yapmayı planladıklarını da duyurmuştu.

28/03/21 20:11

Paşinyan erken seçimler için Nisan'da istifa edecek

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 20 Haziran'da yapılacak erken parlamento seçimleri için önümüzdeki ay anayasa gereği istifa edeceğini açıkladı. Paşinyan, seçimlere kadar başbakan vekili olarak görevini sürdürecek. Ermenistan'ın Armavir kentinde halkla bir araya gelen...

Agos ·

Ermenistan Başbakanı Paşinyan istifa edeceğini duyurdu

Paşinyan, Ermenistan'ın Armavir bölgesine gerçekleştirdiği ziyaret esnasında, ülkede haziranda yapılacak erken parlamento seçimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kendisinin yakında istifa edeceğini belirten Paşinyan, "Nisanda istifa edeceğim. Ancak bunu iktidardan gitmek...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin