29.06.2022

HABER ÖZETI

  • Bolu'da, yaz aylarının gelmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte yüzde 65'i ormanlarla kaplı kentte yaşayan ve şehir dışından gelen vatandaşlar piknik yapmak için yeşil alanları tercih ediyor.

  • Hava araçları, geçmişteki orman yangınları ve gelecek dönemde yaşanması muhtemel mevsimsel hareketlilikler dikkate alınarak belirlendi.

  • Piknikçilerin sayısının artmasıyla birlikte orman müdürlüğü ekipleri, muhtemel yangınlara karşı hazırlarını tamamladı.

  • Bizler orman teşkilatı olarak tüm köylülerimizin, vatandaşlarımızın piknik amaçlı kullandıkları yerlerde dikkat etmelerini, orman yangınlarına sebebiyet verecek yerlerde ateş yakmamalarını istiyoruz.

24/05/22 15:57

Orman yangınlarına karşı hazırlıklar tamam

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), bu yıl yangınlarla mücadelede kullanılacak "hava filosu"nu oluşturdu. Hava araçları, geçmişteki orman yangınları ve gelecek dönemde yaşanması muhtemel mevsimsel hareketlilikler dikkate alınarak belirlendi.

Son haberler ·

Bolu’da, yıllık ortalama 32 yangında 700 dönüm alan tahrip oluyor

Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, orman yangınlarında il genelinde yıllık 700 dönüm alanın zarar gördüğünü belirterek, "Belirlenen alanlar dışında özellikle çam ağaçlarının olduğu bölgelerde piknik yapılmasına müsaade etmeyeceğiz" dedi. Bolu'da, yaz aylarının gelmesi...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin