03.08.2021

  • Kentimizde 1 Nisan 2021 tarihinde yapılan Atom Arena Spor Kompleksinin açılışına Rosatom Genel Müdürü Alexei Likhachev ve Rusya Federasyonu Devlet Duması Başkan Yardımcısı Alexei Gordeev de katıldı.

  • Teknolojisinden ekonomisine, ürettiği enerjiden çevreye katkısına, istihdamdan güvenliğe kadar pek çok konuda kardeş santrali Akkuyu'ya örnek oluşturan Novovoronej NGS'yi, bölgede yaşayanlar anlattı.

  • Novovoronej NGS, Akkuyu'da kullanılacak gelişmiş güvenlik sistemleri ile donatılan yeni nesil VVER-1200 teknolojisi ile inşa edilen ilk ünitenin de hayata geçirildiği ilk santral.

  • Atom Arena'nın açılışı ile Novovoronej, sadece bölgesel değil, federal mini futbol, voleybol ve basketbol müsabakalarına da ev sahipliği yapabilecek.

21/06/21 12:15

Novovoronej, nükleer santral sayesinde büyük bir uydu kent haline geldi

Mersin'de inşası devam eden Akkuyu'nun referans santrali olan ve Rusya'nın Voronej Bölgesinde, Don Nehri kıyısında yer alan Novovoronej Nükleer Güç Santrali (NGS), bulunduğu bölgede büyük bir değişimi de beraberinde getirdi. Santralin inşaatıyla başlayan ekonomik ve sosyal...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin