17.08.2022

HABER ÖZETI

  • NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile NATO Liderler Zirvesi öncesi gerçekleştirdiği basın toplantısında, Finlandiya ve İsveç'in üyeliği konusunda ilerleme kaydetmeyi umuyoruz dedi.

  • İspanya'nın NATO Transatlantik bağlılığına, ortak güvenliğe ve savunmasına katkıda bulunduğunu belirten Stoltenberg, İspanya, Irak'taki NATO misyonlarına ve Baltık ülkelerindeki faaliyetlere katkıda bulunuyor.

  • Ukrayna'ya destek vermeye ve buna devam etmeye hazır olmamız son derece önemli Stoltenberg, Ukrayna'ya meşru müdafaa haklarını koruma konusunda yardımcı olmak için Kapsamlı Yardım Paketi'ni kabul edeceğiz.

  • Daha tehlikeli ve öngörülemez bir dünyada NATO'nun yeni bir stratejik anlaşma planı olacak olan Madrid Stratejik Konsepti üzerinde anlaşacağız.

28/06/22 19:12

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "PKK bir terör örgütüdür"

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İspanya'nın başkenti Madrid'deki NATO Liderler Zirvesi'nin Kamu Forumu açılış konuşmasında, PKK'nın bir terör örgütü olduğunu belirterek, küresel gıda krizinden ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sorumlu olduğunu aktardı. NATO...

Istanbulhaber ·

Stoltenberg: "Finlandiya ve İsveç’in üyeliği konusunda ilerleme kaydetmeyi umuyoruz"

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile NATO Liderler Zirvesi öncesi gerçekleştirdiği basın toplantısında, "Finlandiya ve İsveç'in üyeliği konusunda ilerleme kaydetmeyi umuyoruz" dedi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 28-30 Haziran...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin