15.05.2021

HABER ÖZETI

  • ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Perseverance görevi kapsamında Mars'ta minyatür helikopterin uçuşunun başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini ve verilerin dünyaya ulaştığını açıkladı.

  • Perseverance aracının Mars'a iniş yapmasının ardından herkesin merakla beklediği Ingenuity helikopterinin Mars üzerinde ilk uçuşu, sorunsuz olarak tamamlandı.

  • NASA, geçtiğimiz günlerde yapılması planlanan ama güncelleme gereksinimi nedeniyle ertelediği uçuşu nihayet gerçekleştirdi.

  • Today our #MarsHelicopter proved that powered, controlled flight from the surface of another planet is possible.

19/04/21 16:32

NASA duyurdu: Mars'ta tarihi uçuş

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin şubat ayında Perseverance görevi kapsamında Mars'a gönderdiği minyatür helikopter Ingenuity, bugün ilk uçuşunu başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Uçuşla ilgili elde edilen verilerin yaklaşık 3 buçuk saat sonra dünyaya ulaştığı belirtildi....

Türkiye Gazetesi ·

NASA'nın Mars Helikopteri Ingenuity, Beklenen Uçuşunu Gerçekleştirdi

NASA, geçtiğimiz günlerde yapılması planlanan ama güncelleme gereksinimi nedeniyle ertelediği uçuşu nihayet gerçekleştirdi. Perseverance aracının Mars'a iniş yapmasının ardından herkesin merakla beklediği Ingenuity helikopterinin Mars üzerinde ilk uçuşu, sorunsuz olarak...

Chip ·

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Perseverance görevi kapsamında Mars’ta minyatür helikopterin uçuşunun başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini ve verilerin dünyaya ulaştığını açıkladı.

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Perseverance görevi kapsamında Mars'ta minyatür helikopterin uçuşunun başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini ve verilerin dünyaya ulaştığını açıkladı.

Istanbulhaber ·

NASA helikopteri Ingenuity Mars’ta ilk uçuşunu yaptı

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Mars'a gönderilen minyatür helikopter Ingenuity'nin ilk uçuşunun başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini açıkladı. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin şubat ayında Perseverance görevi kapsamında Mars'a gönderdiği minyatür helikopter...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin