16.01.2022

HABER ÖZETI

  • İngiltere, Molnupiravir'i onaylayan ilk ülke olmuştu İngiltere, İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu'nun (MHRA) Molnupiravir'e onay vermesinin ardından ilacı onaylayan ilk ülke olmuştu.

  • Bakan Koca: 'Vatandaşımızı en erken dönemde Molnupiravir ile buluşturacağız' Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından basın mensuplarının sorduğu soruları cevapladı.

  • Merck, ilacın kullanım izni için ayrıca ABD Gıda ve İlaç Dairesi'ne (FDA) başvurmuş, değerlendirme aşamasında olan ilacın onaylanması halinde ABD, yaklaşık 1,7 milyon Molnupiravir tedavisini uygulamaya başlayacak.

  • İlacın verileri, Molnupiravir alan hastalarda hastaneye yatış oranı yüzde 6,8 ve 1 can kaybı, plasebo grubunda ise hastaneye yatışlar yüzde 9,7 ve 9 can kaybı olarak güncellendi.

26/11/21 21:06

Molnupiravir korona etkilerini yüzde 30 azaltıyor

ABD’li ilaç firması Merck, geçtiğimiz haftalarda korona virüsün etkilerini ve virüse bağlı ölüm oranlarını azaltan ilk hap formundaki Molnupiravir adında ilaç geliştirdiğini açıklamış, 775 hastadan elde edilen verilere göre ilacın enfeksiyonun erken evresindeki kişilerde...

Türkiye Gazetesi ·

Covid-19 ilacı Molnupiravir’in etkinliği yüzde 50’den yüzde 30’a düştü

ABD'li ilaç firması Merck, Covid-19'a karşı geliştirdiği hap formundaki ilk ilacı Molnupiravir'in Covid-19'un ağır etkilerini ve virüs kaynaklı ölüm oranlarını yüzde 50 değil yüzde 30 azalttığını duyurdu. ABD'li ilaç firması Merck, geçtiğimiz haftalarda korona virüsün etkilerini...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin