15.05.2021

HABER ÖZETI

  • Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi tarafından hazırlanan Pandemi döneminde öğrenme kaybı Raporu'nu kamuoyu ile paylaştı.

  • Milli Eğitim Bakanlığı'nın verilerine göre öğrencilerin üçte ikisi canlı dersleri takip edememiş, dersleri takip edenlerin üçte ikisi ise cep telefonuyla dersleri takip edebilmiştir.

  • Dersleri yeterince takip edemeyen çocukların okulla bağları azalmakta ve ciddi bir öğrenme kaybı yaşanmaktadır.

  • Öğrencilerin öğrenme kayıplarının düzeyinin tespit edilmesi ve öğrenme kaybını telafi etmek için gerekli çalışmaların yapılması gerekmektedir.dedi.

22/04/21 11:53

Miran: “Uzaktan eğitimde erişim sıkıntısı var”

Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, uzaktan eğitim süreciyle ilgili sendika olarak yaptıkları araştırmaya en önemli sıkıntının yüzde 74'lük oranla öğrencilerin teknolojiye erişim güçlüğü olduğunu söyledi. Salgın sürecinde ortaya çıkan öğrenme kayıplarına...

Istanbulhaber ·

Salgın sürecinin eğitimdeki eşitsizlikleri daha da artırdığı tespit edildi

Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi tarafından hazırlanan "Pandemi döneminde öğrenme kaybı" Raporu'nu kamuoyu ile paylaştı. Raporda, salgın sürecinin eğitimdeki eşitsizlikleri daha da artırdığı tespit...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin